Vítejte u neobvyklé automobilové orientačně-šifrovací soutěže I.Quest, kterou pořádá Radioklub OK1KPI Písek.

Inspirací ke vzniku I.Questu je www.viribusunitis.cz, který pořádá každoročně Jirka Jirout, známý to monarchista. Viribusu se účastníme jako tým a netradiční pojetí nás doslova okouzlilo. Napadlo nás, že zábavné nemusí být jenom soutěžit, ale také podobnou soutěž připravit. Naším cílem nebylo vytvořit pouhou kopii Viribusu, ale přinést nové nápady a nechat Jirku vyzkoušet si hru na vlastní kůži.

 

Cíl soutěže I.Quest

Registrovaný tým se snaží během stanovené doby dorazit do cíle a pokud možno tam být dříve než soupeři. K dokončení I.Questu navštěvuje posádka týmu tzv. waypointy, které definoval organizátor soutěže a na něž odkazuje rozličnými způsoby, za pomoci indicií a plněním nejrůznějších úkolů. Na základě obdržené indicie by měl tým rozluštit, kde je místo příštího waypointu, toto místo navštívit a nalézt soutěžní kód. Na základě správného kódu získá tým indicie k dalšímu waypointu. Každý tým dostane v propozicích k závodu bližší informace o způsobu nacházení waypointů.

Pokud nebude tým schopen vyřešit úkol do určitého času, bude mít možnost získat stanoveným způsobem nápovědu. Pokud úkol nevyřeší do určeného limitu, získá rovnou řešení a může tak v soutěži pokračovat, aniž by se na jednom úkolu zasekl celý den.

Přitažlivost I.Questu spočívá v tom, že úkoly jsou vybírány ze širšího spektra znalostí a definovány nezvyklým a nepředvídatelným způsobem, rozdílným od běžných šifrovacích soutěží. Vítězí ten, kdo se se všemi úkoly vypořádá nejlépe, a do cíle dorazí jako první a ve stanoveném časovém limitu. Po skončení I.Questu bude zveřejněno pořadí týmů.

Nejpozději měsíc před soutěží bude zveřejněna mapka oblasti, kde se soutěž odehrává, a více detailů vztahujících se k aktuálnímu ročníku.

Nyní Vám představíme náš tým organizátorů:

Pavel Hubka - HOUBA je jednatelem píseckého radioklubu OK1KPI. V soutěžích má na starost především výrobu různých artefaktů a stejně jako ostatní vymýšlení různých útrap pro soutěžící. Houba je autorem např. Atom questu (2013), výroby kostky (2014), autor LED questu (2014) a mnoho dalšího.

 

Richard Kába - RIK je autorem myšlenky pořádání I.Questu, je tím, kdo je nervozní, že jsme pořád pozadu a buzeruje ostatní k činnosti. Kromě toho je mistr světa ve vymýšlení nesmyslů, takže z jeho hlavy byly např. Pratchett quest (2013), básničky (Anděl 2013, Krásná hora 2014), SUDOKU (2014) a kostka (2014). RIKovi také výrazně pomáhá jeho přítelkyně byba (výroba předmětů - Domeček Pytlíků (2013), Obrázky (2014), vypálení kostky (2014), návrh a výroba nového webu). Byba ale o publicitu nestojí, tak jí zde nebudeme jmenovat.

Eliška Kozlíková - Eliška je autorem mnoha vynikajících úkolů, především spadající do sféry biologie, např. motýli (2013), RNA (2013), etc. Eliška nám dělá také všechny jazykové korekce. V současné době je Eliška na plný úvazek maminkou.

Karel Kozlík - Kája je emeritním předsedou píseckého radioklubu OK1KPI. Je autorem webového rozhraní a nejuniverználnější člen našeho týmu. Spolu s Houbou se podílí na výrobě všemožného vybavení, působí jako grafik, programátor a autor úkolů. Kájovu práci znáte jako třeba video rozhledny pro RNA quest (2013), Braill quest včetně výroby (2013), REDHEX (2014), Whitespace (2014), Nácíček quest (2014) a další.

 

David Felix - Daf se připojil k organizačnímu týmu po I.Questu 2019. Do té doby se od druhého ročníku pravidelně účastnil soutěže a byl členem každého týmu, který soutěž vyhrál (dokončil jako první). Daf přinesl svěží tvůrčí vánek do zkostnatělého týmu organizátorů a nové nápady. Mimo šifrovací soutěže se věnuje airsoftu. Více přiblížíme po letošním ročníku.

 

 

Michal Pavlát - Majkl je externí člen týmu, fotograf a především člověk, který nás svým zdravým skepticismem vrací zpátky na zem, když vymýšlíme opravdu velké ptákoviny. Kromě toho je autorem některých úkolů, nebo jejich vylepšení.

 

 

Petr Košíček - Kóša je náš tester, dále autor některých úkolů a do roku 2020 i člen organizačního týmu. Mezi jeho skvosty patří - SIM quest (2014), autor zlepšení u Pytlíků, že správný kód je "uvnitř" (2013) a dalších.

 

 

Martin Štěpánek - SPAPANEK byl náš kameraman (2014)

 

 

 

Vladimír Klimša - tester, fotograf, kameraman, ozbrojená stráž, bývalý voják a skvělý kamarád. Můžete ho znát jako stráž Anduly v Tětíně, nebo kameramana v ročníku 2019 v Putimi na hřbitově nebo u Zátavského rybníku.

 

 

 

Kromě toho se na přípravě I.Questu podílí další množství členů radioklubu, můžeme poděkovat Míňovi, Bobovi, Fandovi, Tomášovi a Tomášovi a mnoha dalším.

 

 

Přihlášení

Seznam galerií