Přihlášené týmy 2019

 

16/14
 

Do startu zbývá

Anketa

Úkoly a incidie během roku
Super, Prima nápad !
80%
Asi řešit nebudeme
20%
Určitě řešit nebudeme
0%
Celkem hlasů: 5

Poslední komentáře

Zadání: Po zadání kódu z pomníku Žižky, stáhli soutěžící následující a jednoduchou indicii: V blízkém okolí se nachází další indicie. Hledejte směrem, kterým Žižka druhý den po bitvě u Sudoměře se svým vojskem odtáhl.

Řešení: Dle různých pramenů lze dohledat, že Žižka na místě bojiště přenocoval a další den odtáhl směrem na hrad Újezd u Albertic nad Vltavou a odtud pokračoval směrem k Táboru, případně, že odtáhl rovnou k Táboru. Obojí je přibližně stejným směrem a tak bylo více než pravděpodobné, že vojsko odtáhlo po hrázi mezi rybníky Markovcem a Škaredým. Poblíž hráze byla instalována další indicie - na ceduli podobné turistickým ukazatelům byl ve dvou sloupečkách nepodstatný text o Žižkovi, dole se symbolem "stereo". Jednalo se o textový stereogram, ze kterého se dalo vykoukat následující: "hrad- kde přišel o další oko". Soutěžící měli tedy vyrazit na Rabí, kde byl hned u vstupní brány instalován BT maják.

 

Nápověda pro tento úkol přišla po šedesáti minutách : Pokud jste nalezli poblíž hráze mezi rybníky Markovcem a Škaredým další indicii a nerozluštili ji, pak vězte, že další waypoint se dá specifikovat i takto: Právě na tomto místě mohli do roku 2005 návštěvníci potkat dravce s rozpětím křídel zhruba 3,5 m, jak se vrací pěšky zpátky nahoru po schodech ke svému majiteli.

Na hradu Rabí, provozoval v minulosti pan Milan Zaleš show s cvičenými dravci a mezi skvosty jeho sbírky patřil kondor Kendy, který po vypuštění kroužil po okolí a vyhledával termiku, ale nebyl schopen samostatného letu, takže nakonec vždy přistál v údolí a pěšky se vracel po schodech zpátky do hradu. Pana Zaleše se svým programem můžete nyní nalézt v Plzeňské ZOO.

Deadline: 150 minut

Poznámka: Tým, který našel štítek na Žižkovi, musel mít sebou připojení a rovnou si přečíst a najít další indicii, jinak hrozilo, že si cestu od auta bude muset střihnout ještě jednou. Na hráz jsme instalovali stereogram, protože nám to přišlo jako velmi vtipné vzhledem k okolnostem, že Žižka měl jen jedno oko, navíc řešením je místo, kde přišel o oko druhé. Když jsme přijeli v pátek odpoledne před soutěží instalovat "ukazatel", zjistili jsme, že pod hráz rybníka někdo kupí hnijící posekanou trávu a na místě bylo velké množství ovádů. Naše škodolibost neznala mezí a stereogram jsme umístili právě na toto místo. Dalo se očekávat, že hromadné útoky hovad nepřinesou soutěžícímu snažícímu se rozostřit na stereogram právě ten nejlepší klid v řešení úkolu.

Další zajímavost byla, že indicie stereogramu vlastně jen vedla k dalšímu waypointu, což někteří soutěžící nepochopili a snažili se zadávat Rabí jako soutěžní kód. Nápověda byla připravena pro případ, že stereogram nedokáže nikdo vykoukat a bohužel byla trochu zavádějící, neboť někteří soutěžící hledali na Rabí místo, kde se provozují dravci. Tomu napomohlo i nešťastné umístění BT majáku. Věděli jsme, že místo je dost frekventované, proto jsme volili BT, ale neukázalo se to být šťastným řešením. Waypoint na Rabí byl určitě největším fiaskem, které se nám při pořádání I.Questu přihodilo a určitě se z toho pro příští rok poučíme.

 

Deadline i nápověda měly delší prodlevu, protože jsme si nemohli být jisti, v jaké fázi tým bude - zda už našel stereogram, zdali ho luští, nebo zda-li je už na cestě na Rabí, kam byl delší přesun.

 

Tabulka průběžného pořadí po vyřešení úkolu 9

Pořadí Tým Čas
1 Mrkev v Radiátoru 14:43:03
2 Dlouhý, Široký, Krátkozraký a ti druzí 15:43:08
3 Petřínští a spol. 17:27:54
4 MR 17:28:16
5 Viribus Unitis 17:34:45
6 Kozáci 17:43:57
7 Simply Never 19:25:56
8 D-F 19:41:41
9 BBB DNF

Tabulka doby řešení úkolu

Pořadí Tým Doba
1 Mrkev v Radiátoru 01:31:30
2 Petřínští a spol. 01:58:59
3 Dlouhý, Široký, Krátkozraký a ti druzí 02:03:28
4 Viribus Unitis 02:03:58
5 Kozáci 02:11:30
6 MR 02:24:01
7 Simply Never 02:49:10
8 D-F 03:30:08

Nejvtipnější a nejzajímavější soutěžní kódy, zadané pro tento úkol:

 

 • "defenestrace"
 • "11.rijna 1424"
 • "nic"
 • "vse"
 • "prunik"
 • "zdenek stepanek"
 • "hpodio"
 • "rabi"
 • "hrad kde prisel o oko"
 • "neresitelny ukol hosi"
 • "bluetooth device"
 • "desperadoss"
 • "grunwald"
 • "swlan3"
 • "hkeplod"
Rubrika: 

Přihlášení

Seznam galerií