Přihlášené týmy 2019

 

16/14
 

Do startu zbývá

Anketa

Úkoly a incidie během roku
Super, Prima nápad !
80%
Asi řešit nebudeme
20%
Určitě řešit nebudeme
0%
Celkem hlasů: 5

Poslední komentáře

Zadání: Po vyřešení braillova písma a zadání soutěžního kódu obdrželi soutěžící následující hudební ukázku:

a tento text: Z přiložené hudební ukázky (indicie12-1.mp3 ) usoudíte na rodiště jedné slavné osobnosti a z textu níže pak odvodíte, kde v okolí se nachází další waypoint.

Tento pán byl známý svojí přísností a tvrdostí, kterou zacházel s poddanými. Jednoho dne se rozhodl, že dá opraviti ... Dobrý toť úmysl, ovšem pán, odmítaje sám břímě vydání nésti, poddaným nakázal přinésti peněžité dary. On sám pak nechal zhotoviti zvon, do kterého poddaní peníze ukládati měli. Teprve až by byl zvon plný, mohlo se se stavbou počíti.

Řešení: Hudební ukázka, kterou soutěžící obdrželi, po pečlivém poslechu vyjevila lidový motiv Holka modrooká, a to v úpravě, kterou vytvořil Otakar Ševčík. Tento houslista, a zejména uznávaný houslový pedagog, byl jedním ze zakladatelů novodobé výukové metody hraní na housle. Hru na housle podle této své metodiky vyučoval v Písku a z jeho not se učí mladí houslisté hrát dodnes. Mezi jeho žáky patřili např. Jan Kubelík nebo Jaroslav Kocian. Otakar Ševčík se narodil v Horažďovicích a tím se tedy soutěžící dostali k prvnímu nutnému závěru.

Druhý závěr bylo nutno učinit z ukázky textu. Ukázka vypráví pověst o nenasytném panu Půtovi Švihovském z Rýzmberka, který mimochodem zdědil po svém strýci i hrad Rabí, od kterého soutěžící přijeli. Tento skrblík se rozhodl zvelebit starobylý kostelík na Práchni (u Horažďovic) v zadání popsaným způsobem. Laskavě si vyhledejte poutavý příběh celý. Nicméně z výše zmíněného muselo být jasné, že dalším cílem je kopec Prácheň a kostelík sv. Klimenta. Jinak právě Prácheň dává poměrně velkému okolí Horažďovic, včetně Písku, společné označení Prácheňsko.

GPS: 49°18'54.358"N, 13°40'53.838"E

 

Nápověda pro tento úkol nebyla definována.

Deadline: 60 minut

Poznámka: Kostlík sv. Klimenta byl jeden z waypointů, o kterém jsme uvažovali, že ho vypustíme. Nicméně indicie, které jsme vymysleli už z12:57 27.8.2013hruba rok předtím se nám natolik líbily (hudební ukázka + pověst o Půtovi), že jsme jej ponechali, navíc jsou Horažďovice vpodstatě cestou. Nechtěli jsme zde týmy zdržet, proto jsme umístili čitelný QR kód, jako předzvěst budoucího vtipnějšího QR kódu u dalšího waypointu.

Tabulka průběžného pořadí po vyřešení úkolu 12

Pořadí Tým Čas
1 Mrkev v Radiátoru 17:24:50
2 Dlouhý, Široký, Krátkozraký a ti druzí 18:06:54
3 Petřínští a spol. 19:17:52
4 Kozáci DNF 1
5 Viribus Unitis DNF 2
6 MR DNF 3

Tabulka doby řešení úkolu

Pořadí Tým Doba
1 Petřínští a spol. 00:26:53
2 Dlouhý, Široký, Krátkozraký a ti druzí 00:39:54
3 Mrkev v Radiátoru 00:50:26

Nejvtipnější a nejzajímavější soutěžní kódy, zadané pro tento úkol:

U tohoto soutěžního kódu nikdo žádné jiné než validní kódy nezadal.

Rubrika: 

Přihlášení

Seznam galerií