Přihlášené týmy 2019

 

16/14
 

Do startu zbývá

Anketa

Úkoly a incidie během roku
Super, Prima nápad !
80%
Asi řešit nebudeme
20%
Určitě řešit nebudeme
0%
Celkem hlasů: 5

Poslední komentáře

Dlouho očekávaný víkend nadešel a před soutěžícími byl první ročník automobilové orientačně-šifrovací soutěže I.Quest. V pátek se zhruba polovina z jedenácti přihlášených týmů setkala na neoficiálním srazu, který se konal v areálu motokárové dráhy a střelnice v Písku na Hradišti.

Závodní den byla sobota a prezence začínala velmi časně ráno, tedy mezi 5:00 a 5:30 na parkovišti U Vodáka v Píseckých horách.

Každý tým obdržel tzv. , ve kterém nalezl veškeré potřebné informace před startem plus kupón na věcnou indicii, který bylo třeba uplatnit v průběhu soutěže, a samozřejmě přihlašovací údaje do webového rozhraní, které soutěžící provázelo celým závodem a do kterého také zadávali nalezené soutěžní kódy.

Přesně s úderem šesté hodiny byl závod automaticky odstartován a soutěžící obrželi první indicii, která je navedla na ranní vycházku do blízkého lesa za účelem nalezení pomníčku z první světové války. Vedení se ujal tým Kozáci s osmiminutovým náskokem před týmy MR, Praha, Petřínští a spol. (dále jen Petřínští) a Dlouhý, Široký, Krátkozraký a ti druzí (dále jen DSK), pozadu nezůstaly ani týmy Viribus Unitis a BBB. Naopak se na prvním úkolu poněkud zadrhl tým D-F, který sice pomníček našel, ale nevšiml si štítku připevněném na klacku vedle monumentu.

Na prvním waypointu přišel na řadu úkol s tématikou Pratchettovy Zeměplochy a pořadí týmů se hbitě vyrovnalo. Na prvním místě se ocitl tým DSK se sedmi minutami náskoku na Kozáky a sedmnácti minutami na Mrkev v radiátoru. Úkol dal trochu zabrat týmům Simply Never a Viribus Unitis, naopak na osmé místo poskočil tým D-F, který tak dohnal ztrátu 1 h 42 min z prvního úkolu.

Následoval výlet do Mirotic za památníčkem Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého, kde byl instalován BT maják. Pořadí na prvních třech místech se nikterak nezměnilo.

Poté si soutěžící udělali výlet do Kovářova za sochou anděla, který umožnil týmu Kafky předjet Mrkev v radiátoru a získat průběžné třetí místo, na poslední a předposlední naopak klesly týmy BBB a Praha. U Anděla byl však ještě doplňující úkol s rozřešením trpasličích run na domečku Pytlíků. První čtyři místa to však nijak nezměnilo.

Dalším úkolem byl ovšem patrně nejnáročnější quest dne, a to videosekvence zobrazující řetězec RNA, a ten dal většině týmů skutečně zabrat. Bylo jasné, že pořadí se bude měnit. Cílem tajenky byl rodný dům Vlasty Kálalové-di Lottiové v Bernarticích a do čela se dostal tým Mrkev v radiátoru, který dorazil na místo společně s DSK. Třetí Kozáci nabrali třicetiminutovou ztrátu, na čtvrtém a pátém místě pak figurovaly týmy Petřínští a MR. Rozdíl mezi prvním a posledním týmem vzrostl na téměř 4 hodiny.

Týmy čekal puzzlový hlavolam a cesta do Temelína. DSK uplatnil kupón na věcnou indicii jako první a mohl se pyšnit náskokem 32 minut před týmem MR, který bleskově poskočil na druhé místo. Mrkev v radiátoru se posunuli na třetí místo, dvě minuty po MR. Další úkol však mohl opět rozhodnout o zisku nebo ztrátě, neboť fyzicky rozbít model jádra atomu kobaltu nenapadlo všechny týmy stejně rychle. Mrkev v radiátoru se v tomto bodě ujal vedení. O čtyřicet minut později rozbil atom tým DSK, MR se posunulo na třetí místo a na čtvrté si pomohl Viribus Unitis se ztrátou 2h 20min. Naopak tým Praha, který atom obdržel jako poslední v 16:44 po dvou hodinách soutěž vzdal.

Po rozluštění atomu bylo nutné najít pomníček Žižky na místě bitvy u Sudoměře. Soutěžící dorazili v pořadí Mrkev v radiátoru, o 32 minut později tým DSK, na třetím místě MR, již se ztrátou 1h 25min. Čtvrtí našli Žižku Petřínští a páté místo patřilo týmu Viribus Unitis. U Žižky čekal na týmy další úkol, najít a rozluštit textový stereogram a dorazit na hrad Rabí, kde byl umístěn BT maják. Tady si zvýšil náskok tým Mrkev v radiátoru na jednu hodinu vedení před DSK. Na třetí místo se posunuli Petřínští, čtvrtí MR a pátý stále Viribus Unitis. Tým Kafky již do Rabí ve vymezeném čase soutěže nedorazil.

Na Rabí bylo třeba ještě rozluštit transpoziční šifru a nalézt novogotickou vodárnu. K vodárně dorazili první Mrkev v radiátoru a druzí DSK ztratili dalších drahocenných 20 minut. Petřínští byli třetí, před čtvrtým týmem Viribus Unitis. Pro BBB závod končí bez nalezení vodárny.

K dalšímu postupu bylo nutné přečíst Braillovo písmo a to se stalo časově osudným týmům D-F a Simply Never. Mrkev v radiátoru jede jako dráha a zůstává první, dalších pár minutek ztrácí DSK a další v pořadí zůstávají Petřínští a Viribus Unitis.

Po stažení další indicie - mayské matematiky - je třeba po výpočtu zatelefonovat na vyluštěné číslo a zjistit další postup ke Kadovskému viklanu. První tam doráží Mrkev v radiátoru, DSK stahuje ztrátu na pouhých 42 minut a jako motorová myš pokračuje i tým Petřínští. Soutěž končí pro Kozáky, Viribus Unitis a MR.

Soutěžním úkolem na viklanu v Kadově je přečtení QR kódu ze skleněné destičky. Mrkev v radiátoru úkol zvládá jako první, DSK s padesátiminutovou ztrátou také, na tomto místě končí MR.

Do Čížové nakonec dorazí oba vedoucí týmy, ale DSK se již v limitovaném čase nepodaří nalézt štítek s kódem. Naopak Mrkev v radiátoru získá kód. Zbývá najít FM rádio a rozluštit morseovku, ale na to už ani nejlepšímu týmu nezbývá čas. Před sebou už mají jen poslední quest s motýly u Podolského mostu a cíl na jeho druhé straně.

Po skončení závodu se soutěžící shromáždili v kempu u Podolského mostu na vyhlášení výsledků a afterparty, přičemž někteří účastníci přenocovali do neděle.

Rubrika: 

Přihlášení

Seznam galerií