Přihlášené týmy 2019

 

15/14
 

Do startu zbývá

Anketa

Úkoly a incidie během roku
Super, Prima nápad !
67%
Asi řešit nebudeme
33%
Určitě řešit nebudeme
0%
Celkem hlasů: 3

Poslední komentáře

Pěkný den,
za tým Blesková želva zasíláme reportáž z naší první společně šifrovačky, kdy jediným naším vybavením byly dva smartphony, kybl a dalekohled :-)


První velká bota nastala hned po startu, kdy jsme po vyndání vzkazu v lahvi jaksi pozapomněli zaslat kód ze získané šifry a po uplynutí 30 minut jsme doufali v zaslání nápovědy a místo toho došlo řešení vzkazu v lahvi :-)) Nu což, chybami se člověk učí..každopádně po vyzkoušení různých posunů, frenkvenční analýzy a podobných fíglů jsme se k vyřešení první šifry nedostali a ani po získání nápovědy jsme nebyli o nic chytřejší, vyčkali jsme na řešení a vydali se mezitím pro zásilku DHL...teprve zde nám došlo, jak použít nápovědu, nicméně pozdě a kód již dorazil..frčeli jsme na most pro minci, pozorovali dění jak při vytahování závaží z vody, tak při zpovídání figuranta, ovšem jakmile přijelo auto, zrovna jsme okouněli opodál a kód nestihli..smůůůla (všichni koukali jak puk, fakt dobrý).

Mapka s dráčkem nám byla jasná hned (máme rádi obrázky), frčeli jsme tedy na Sv.Annu, avšem kód byl již pryč a trvalo pekelně dlouho, než se někdo odhodlal zavolat orgům o pomoc...aspoň jsme smázli časové manko ze zaváhání po startu..

Další parádní bota se nám vydařila při stíhání druhého místa předání balíčku DHL, kdy nám nedošlo, že balíček má být jen jeden .-)) Nicméně kurýr byl z nás tak přepadlý, že nám málem vydal poslední balíček, který měl náležet Psychokopytníkům, solidárně jsme ho odmítli :-)))

V Květově jsme se tedy dali do luštění šifry pravda x nepravda a následné přeložení do morseovky,což se ukázalo jako mimózní, tak jsme dali sváču a vyčkali na řešení, které nás opravdu pobavilo, když nás poslalo zpátky na Sv.Annu a k tomu náhrobku, kterej jsme si už před tím zálibně prohlíželi..to se fakt povedlo.

Následoval velký IT problém, když se nám nedařilo stáhnout pdf soubor, neb na Sv.Anně bylo mizerné připojení a naše mobily měly dost velký problém i s otevřením souboru...ale po zaslání mailem z jednoho na druhý se to podařilo a my mohli frčet přímou cestou do Příbrami, neboť trailer jsme měli prostudovaný a schody na Svatou horu byly jasné..ovšem to by nás nesměla zlobit navigace a poslat nás nejdřív do neznámé slepé uličky a následně na autobusové nádraží..napotřetí se to podařilo, my vycválali schody až nahoru, pečlivě prohlídli úplně všechny dveře a nikde ten správný bubák...ani v informacích nevěděli (a hlavně nikde nikdo..že bysme jako by li poslední???)...nakonec jsme si řekli, že jdem dolů a po cestě jen tak náhodou koukli ven a tam to bylo!! Pár lušticích týmů..vzali jsme to hopem a asi za minutu měli vyřešeno (jak říkám, obrázky jsou naše). A fičeli přesně dle návodu nejkratší cestou do Višňové..chybička se zase vloudila a samozřejmě jsme to vzali po 18-tce, takže zase bez mince :-(

Humlovic chalupa a Maková hora byla jasňačka, stejně tak vyhřebíčkované brailovo písmo (po cestě nesmím zapomenout zmínit 1.průjezd poutí ve Smololetech). Jakmile jsme uviděli šifru s javou, zabalili to a vydali se na oběd (jsme nějací ajťáci či co?). Zmiňuji 2.průjezd poutí ve Smololetech). Na obedě jsme prohrabali krabici DHL a objevili minci (huráá), koupili nápovědu a ta nám po zadaní do googlu Smololety a lože pomohla k Ďáblovu loži (3.průjezd poutí ve Smololetech). Zde menší spolupráce s dalšími týmy (co už s nima, když tam jsou, že..), aspoň těch 10 rukou ucpalo všechny dírky a my už jen lili a lili...a lili (fakt hoodně vody). Následovalo řešení koníka, které se nám ze začátku dařilo (asi do půlky), pak jsme se zasekli a nešlo to dál za žádnou cenu..po zjištění řešení jsme se vydali do Dalskabát (4. a poslední..jsme doufali..průjezd poutí ve Smololetech) a následně do mlýna, kde nám ochotná majitelka poradila, kde najdem kód za slib, že jí nerozjezdíme cestu (nechápu, jak si to představovala, když už jsme tam byli). Na kašpárka jsme se zcela vážně vyprdli, dali si opalovačku na louce u mlýna, sváču a poskládali nápovědu k poslednímu úkolu (203). Po dojetí ke hrobce jsme dle nápovědy našli vcelku v pohodě bednu s třemi sklíčky a snažili se přijít na to, co to má jako být...zřejmě zapůsobila únava, jinak si to neumíme vysvětlit (chi) a vůbec jsme nepochopili, že máme hledat ještě něco dalšího (dovedete si představit ten údiv, když jsme se to na vyhlášení výsledků dověděli). Takže jsme po půlhodině přemýšlení, k čemu můžou být tři sklíčka, jsme se radši odebrali na večeři. Stejně jsme stále předpokládali (nevím proč), že musíme být zaručeně poslední..což jsme ani po těch všech botách a zmatcích nakonec nebyli..Tímto bychom chtěli apelovat na organizátory, zda by nešlo nějak do WR zakomponovat informaci o průběžném pořadí, pro motivaci by to myslím bylo celkem fajn.

Každopádně se nám celá akce, organizace a všechno kolem velmi líbilo a příště se budeme těšit. Snad už nestrávíme většinu času přemýšlením, co nám má vlastně vylézt z té šifry, co kam zadat a kde co hledat.

S pozdravem a přáním mnoha skvělých nápadů do dalších ročníků Majka a Jarda z týmu Blesková želva.

 

Přihlášení

Seznam galerií