Přihlášených týmů

15
 

Do I.Questu 2024 zbývá

Poslední komentáře

Ročník: 

Milí soutěžící,

jak již bylo zmíněno, i v ročníku 2020 budete moci pracovat na úkolech již během roku, stejně se jimi mohou zabývat libovolní návštěvníci těchto stránek, které snad úkoly mohou motivovat k přihlášení se do soutěže. Přihlášení soutěžící však budou mít informace vždy všechny a aktuální.

VAROVÁNÍ - řešením úkolů během roku získáte pouze zcela neznatelnou výhodu. Neřešení těchto úkolů rozhodně není důvodem nepřihlásit se klidně na poslední chvíli do soutěže!

UPOZORNĚNÍ: Již nyní jsme zveřejnili všechny indicie ke všem místům, na které budete cestovat pro soutěžní kódy. Všechny kódy jsou nainstalované. Další incidie budou následovat, ale více míst, na které cestovat v rámci úkolů během roku již nebude.

INSTRUKCE PŘI HLEDÁNÍ KÓDŮ

Pokud jedete hledat v průběhu roku, při traileru, nebo během soutěže nějaký soutěžní kód a nenajdete ho na místě, volejte prosím nám orgům přímo odtud:

RIK: +420 731 137 569
Houba: +420 602 631 104

V takové situaci pak můžeme po telefonu ověřit, že je kód na místě, nebo zda ho někdo sebral. Také tak můžeme zjistit, že jste opravdu na místě. Pokud byste se nedovolali ani na jedno číslo, pak prosím v takovém případě pořiďte fotografii, na které je alespoň jeden člen týmu a plyne z ní, že jste na správném místě. Díky za pochopení

Není-li uvedeno jinak, soutěžní kódy jsou umístěny na mapě soutěže.

 

INTRO QUEST

21.10.2019

LWVHWV HGCRSL HYDKFH
ZQHQDH WHQGRK WFHYLU
GZHFDP URMXQH FGLELO
HGZXEW VHXIQL BQKRSH
QFLZQR WRUSTL LQVRFH
VYWRZE HQWVRX ORNXXW
HOHVGZ DQVBNF QURCRS
QLVWHY ZXRWVR ULGCHY
KXRQHV BZYCPL MWSDQW
LVHYGP DGZDNH FLGDYR
QHYHUB YDEZHU WHGXCH
YKWHHP HMXFZX URSRGE
XNVLCS DNFHWZ MRYGRG
PDYHGC CRKHMN ZGRNLQ
CLYNDN FDNRSR NZDMND
WBHWXR VBHWQD YLZALI
HUSQRC HVPQWD OSQZHG
HMPRLQ FLGDHK HECLZM
XORNXQ HMHWDU WDPGRZ
NLQCHW KFBQYD NVLCFH
ZQRNDQ HXRVHU EEDCDW
VZXRSV WDODWV LPRGND
WHZWDP HCHNHF HGXKFB
QCXZUL QDYRWH QHPREV
DYDQZV RWHOLY HWVYDS
DCHQMZ HWVBUH HFRUPH
QDLQHW ZVXOHG XWNGRN
LNVQRO YZRNDM HQELOL
VXQCHW XRZVLQ YUSMHW
VHCRKH VDYZPH NGHODQ
HWDNHW XRVLZF DYRUIV
BYLQRH FHVDCZ HWLFUX
LVLVDQ OCHQHQ ZLMXNF
LRQKFH VRGLOL VZDOKL
USVRUW XGYHQH WVZHMB
GHWWHS RHVRNK FLQZCH
WXRVRQ KFHVHW VMHCZD
LQUHYL QHYROY LVDGRZ
YXDQHM PDQHWV HGXEVR
ZWHOLC HRWNDW LMHCHP
HZMXNH GLWXRV YHOLYK
FLZQGH OVRFLC HWXWHM
XNWZLC XCLMSD QHWMRV
LOLPZ


HOLAŠOVICKÝ STONEHENGE

1.11.2019

V malebné jihočeské vesnici Holašovice se nachází na soukromém pozemku tzv. Holašovický Stonehenge. Více informací o vzniku tohoto uměle vytvořeného útvaru se můžete dočíst např. zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hola%C5%A1ovick%C3%BD_kruh

Tzv. Kromlech, neboli kruh z tzv. menhirů sestavil podle plánů psychotronika Kozáka majitel pozemku pan Jílek, za což byl odměněn Českým klubem skeptiků Sisyfos anticenou Bludný balvan v roce 2009.

Kromlech údajně disponuje energií, kterou sice naše současná věda nedokáže změřit, ale to nebrání spoustě lidí toto místo navštěvovat a věřit v jeho účinek, za symbolické vstupné 35 Kč. Mezi návštěvníky je bohužel nezřídka kdy vidět i osoby s různými závažnými onemocněními a vírou, že je kameny vyléčí.

Organizátoři I.Questu se necítí povolanými k jakémukoli hodnocení, toto přenecháváme všem obyčejným návštěvníkům:

Přesto bychom využili umístění Holašovic v oblasti ročníku 2020 a vyhlásili s poťouchlostí nám vlastní následující úkol:

Soutěžní kód získá takový tým, který doručí (odkaz, google disk, úschovna, youtube, etc) video soubor, který zobrazuje alespoň jednoho člena daného soutěžního týmu, jak dělá na prostřední řídící kámen holašovického kromlechu e-e. A to nejpozději do 30.6.2020.

Zaslaná videa samozřejmě zveřejníme na stránkách I.Questu a v kanále youtube po termínu uzávěrky.


ERB

17.11.2019

Tento úkol nevede k žádnému soutěžnímu kódu, ale pokud se mu budete věnovat, může Vám pomoci později.

V tomto úkolu před sezonou Vám představíme blason jednoho z erbů. Jak s ním naložíte záleží už jenom na Vás.

Stříbrno-červeně štípený
V klenotu se nachází brněné rámě držící střelu s červeným šipištěm, stříbrným hrotem a stříbrnými letkami.

Znázorňoval se tak, že tinkturu přední půle štítu naznačoval do ní umístěný klenot a štípení štítu naznačovala i křídla nad přilbou.

18.4.2020

Podle heraldika, který nám s tímto úkolem pomáhal a i podle určitých historických dokumentů, měl tento erb červené šipiště se stříbrným hrotem. Nicméně v současně zveřejňovaných obrázcích bývá šipiště zlaté a hrot také. Ani tyto nuance by Vám neměly zabránit ten správný erb poznat.


 

MAPA

1.12.2019

Tento úkol nevede na žádné konkrétní místo a nezískáte žádný kód

Video

5.12.2019

Tento úkol vede na konkrétní místo, kde je dočasně instalován soutěžní kód.
Jednalo o úkol s omezenou platností, která již vypršela. Žádný kód zde nehledejte.


úkol V

15.12.2019

Tento úkol vede na konkrétní místo, kde se bude nacházet soutěžní kód.
Soutěžní kód je již instalován na místě.

478 (2019) = 780 (2020)

6.1.2020

2995 157 1084 23,5 1378 50 1035 33,5


řada úkolů S

úkol 24.12.2019

Máme tu pro Vás vánoční úkol. Bude to obrázek. Tento úkol nevede prozatím ke konkrétnímu kódu, ale za nějakou dobu Vám velmi pomůže vědět o co jde. A to v následujícím měsící nebo dvou, takže neotálejte a hledejte maximum informací, které budete později potřebovat.

úkol 29.1.2020 (resp. 3.2.2020)

Milí soutěžící, vemte prosím na vědomí, že v pondělí 3.2.2020 od 10:00 a.m. vystoupí jako host pořadu Dobré dopoledne na Českém rozhlasu České Budějovice Pavel Hubka (Houba) a představí nejen Radioklub Písek, ale především soutěž I.Quest. V průběhu pořadu se objeví i další zásadnější indicie během sezóny, která by neměla uniknout Vaší pozornosti.

Český rozhlas České Budějovice (ve kterých bych chtěl žít každý) je šířen následujícími způsoby: odkaz

Rozhodně si tento pořad a novou indcii nenechte ujít. Hodně štěstí.

 speciální výzva 29.3.2020

Speciální výzva probíhá do 19.4. + nová funkce - více v emailu registrovaným týmům.

25.4.2020

Milí soutěžící. Jakkoli speciální výzva a možnost zisku "bomby" skončila, pokud jste ji nerozluštili, rozhodně byste se neměli přestat snažit tuto mimozemskou zprávu (kterou jsme zachytili a odvysílali Vám ji v rádiu) dekódovat. Jako pomoc ji nyní zveřejňujeme v originální kvalitě níže S2.wav. Máme totiž informace, že další vyílání k s nám od mimozemšťanů brzy dorazí. Jakmile si budeme jistí, zveřejníme datum a čas. Tuto relaci pak nebude možné zachytit z pozemního vysílání, signál bude možné na Zemi slyšet tak nějak shůry. Za tímto účelem se tedy intenzivně připravujte v rámci řady úkolů S na zachycení takového vysílání. Možnotí máte několik.

S2.wav

1.5.2020

10706 11205

4.5.2020

Milí soutěžící, vězte, že objekt podobný tomu, který spatřil Willis Sperry, bude po sedmdesáti letech opět na scéně. Podařilo se nám zjistit, že k výše zmíněnému vysílání dojde 29.5. od 21:00 CEST a to na jedné z následujících frekvencí: 10489823 kHz, 10489837 kHz, 10489859 kHz, 10489861 kHz, 10489889 kHz. Ostatní informace již máte k dispozici.


úkol J

12.1.2020

Indicie k tomuto úkolu vedou na konkrétní místo. Doporučujeme našim soutěžícím s vyzvednutím příliš dlouho neotálet.
Soutěžní kód je již instalovaný (byl nám nahlášen chybějící kód --- než spravíme, pořizujte na místě Vaši fotografii a spolu s GPS souřadnicemi nám pošlete mailem)

Již při zadání tohoto úkolu jsme doporučovali soutěžícím příliš neotálet. Místo se stává víceméně nedostupným a nepodařilo se nám bohužel obnovit ukradený štítek. Nedoporučujeme tedy soutěžícím místo nyní navštěvovat a pořizovat selfie. Zvažujeme (ale neslibujeme) přípravu jiného alternativního místa, pro vyzvednutí tohoto kódu po týmy, které dosud neměly tu možnost.

Náhradní úkol J
13.6.2020

Několik soutěžních týmů se ptalo, zdali zařadíme náhradní úkol místo úkolu J, který není momentálně dostupný a rozhodli jsme se jim vyhovět. Zjistili jsme totiž, že na mapě soutěže byl v poslední době pozorován vzácný druh hmyzu Carabus menetriesi pacholei: Soutěžní tým, který zašle fotku některého člena svého týmu s živým exemplářem, kterému samozřejmě neublíží, získá stejný soutěžní kód, jako bylo možné najít u úkolu J.


úkol Praha

19.1.2020

Kdo již napjatě čekal na úkol během sezóny v Praze, právě se dočkal. Stejně jako loni zařazujeme další úkol, jehož jednotlivá místa i cíl se nenachází na mapě letošního ročníku I.Questu, nýbrž na území hlavního města, konkrétně někde na mapě níže:


Tento úkol Vás přivede na nějaké množství míst a bude zakončen soutěžním kódem - vše ve formě QR kódu podobného vzhledu, jako loni.

Soutěžní QR kódy jsou již instalované.

Jak to tedy bude probíhat. Níže vidíte fotografii, vyfocenou kdesi v Praze. Vaším úkolem je najít místo, odkud přesně byla fotografie pořízena. Na místě odkud byla pořízena naleznete I.Questí QR kód. Pakliže kód přečtete, zjistíte, že obsahuje odkaz na další fotografii. Opět hledáte místo, odkud bylo foceno a tam bude další QR kód .... takto stále dále až k poslednímu kódu, kde již získáte soutěžní kód.

Na každé místo jsme instalovali dva QR kódy, na tradiční místa. Nejbližší lampa, zděný plot (někdy ze spoda pilíře), nejbližší dopravní značka, atd ... přibližně jako loni. Pokud přesto dorazíte na místo a nebudete moci kód najít, volejte RIKovi (číslo nahoře v článku). Doufáme, že se Vám úkol bude líbit a přejeme hodně štěstí.
 

Začátek je tedy zde, resp. místo, odkud se fotil tento obrázek:


úkol N

26.1.2020

Tento úkol vede na konkrétní místo, kde se bude nacházet soutěžní kód.
Soutěžní kód je již instalován na místě.

Co se týče umístění soutěžního kódu, štítek je umístěn ve škvíře tak, aby nebyl příliš nápadný na potencionálně frekventovaném místě a vyobrazený obličej na něj zírá  odnaproti.

21.3.2020

V Praze ma staršího bráchu

29.3.2020

Stejná voda, která teče jednomu pod bradou, teče druhému pod nosem.

8.5.2020

 


úkol R

9.2.2020

Tento úkol vede na konkrétní místo, kde se bude nacházet soutěžní kód.
Soutěžní kód je již instalován na místě.

Soutěžní kód je nainstalovaný na geograficky zajímavém místě. Poblíž tohoto místa je další zajímavé místo, které symbolizuje následující videosoubor:


úkol Z

16.2.2020

Tento úkol vede na konkrétní místo, kde se bude nacházet soutěžní kód.
Soutěžní kód je již instalován na místě.


úkol K

23.2.2020

Tento úkol vede na konkrétní místo, kde se bude nacházet soutěžní kód.
Soutěžní kód je již instalován na místě.

Kde tichá voda kámen mele
a teče Čechů hranici,
pastýři se kají v kleče,
obdivujíc světici.
V zlaté záři stojí Panna,
praví, věští, co je čeká
kdy to bude, tisíc let?
Po průjezdu vozu sena
skončí svět.

Jako dříve v zlaté záři
bdí Marie na oltáři
Svatá půda, poutní místo
nyní malý štítek chrání
k lesu zády, k lesu blízko
ať ho najde kdo ho shání.

18.4.2020

Někdy musí zázraku pomoci technologie


úkol Í

29.2.2020

Tento úkol vede na konkrétní místo, kde se bude nacházet soutěžní kód.
Soutěžní kód je již instalován na místě.
úkol L

8.3.2020

Tento úkol vede na konkrétní místo, kde se bude nacházet soutěžní kód.
Soutěžní kód je již instalován na místě.


úkol X

14.3.2020

Tento úkol vede na konkrétní místo, kde se bude nacházet soutěžní kód.
Soutěžní kód je již instalován na místě.

10.4.2020

UPOZORNĚNÍ: Již nyní jsme zveřejnili všechny indicie ke všem místům, na které budete cestovat pro soutěžní kódy. Všechny kódy jsou nainstalované. Další incidie budou následovat, ale více míst, na které cestovat v rámci úkolů během roku již nebude.


řada úkolů bez názvu

31.5.2020

Vzhledem k tomu, že informace o všech soutěžních kódech před soutěží již máte, tato rada úkolů nevede na žádné konkrétní místo. Indicie, které bude přinášet ani nesouvisí mezi sebou, ale mohou Vám později pomoci.
Soutěžní kód k této řadě úkolů neexistuje.
7.6.2020
Komentáře

No Avatar
icu on Ne, 10/20/2019 - 23:34

A za první úkol máte rovnou ***** ;)

No Avatar
iqadmin on Ne, 10/20/2019 - 23:50

Dekujeme

Přihlášení

Seznam galerií