Přihlášených týmů

15
 

Do I.Questu 2024 zbývá

Poslední komentáře

Pokud by měli soutěžící dost času poradit si s komlikovaným LED questem, získali by po zadání správného soutěžního kódu následující indicii:

Indicie 1:

 

Pokud tým využil mince, mohl získat i následující nápovědy:

1. nápověda:

Videosoubor

2. nápověda:

Co musel šišlavý kocourek udělat, aby se z něho stal Nácek?

3. nápověda:

Rešení: Předpokládáme, že tento úkol by nebyl pro soutěžící nikterak složitý. Indicie popisuje jednu z kapitol Mikeše, tedy konkrétně "Nejlepší kousek Franty Kuldanů". V této kapitole requestuje babička cikorku a protože Mikeš a Pepík jsou mimo stavení, přihlásí se jako dobrovolník malý šišlavý kocourek Nácíček. Nácíček se domnívá, že pokud quest zvládne, stane se něho velký Nácek. Předmětem questu je dojít do prodejny U Sejků na návsi v Hrusicích, zakoupit a doručit zpět babičce cikórii, nebo cikorku. Cestou zpět se vyskytne Nácíčkovi menší problém se psem a je zachráněn největším rošťákem ve vsi, Frantou Kuldanů. Tolik pan Lada.

Naši soutěžící se měli vydat po stopách Nácíčka, tedy dorazit do Hrusic na náves, kde místo původní prodejny u Sejků nyní figuruje Hospoda u Sejků.

 

Tam bylo třeba tasit kupónem na věcnou indcii a soutěžící by obdrželi toto luxusní balení cikorky:

 

Co se týče nápověd k tomuto úkolu, první z nich jsme se snažili na Nácíčka upozornit za pomoci výňatku z Kontaktu, čímž jsme dále připravovali půdu k předposlednímu questu. Ostatní nápovědy už jsou zcela všeříkající:

Na balení cikorky je čářkový kód - tedy soutěžní kód z Hrusic:

GPS: 49°54'35.603"N, 14°44'17.556"E

Mapa

Soutěžní kód: I.Q:eih4ohm7

Tím pádem získali soutěžící další indicie:

Indicie 1:

Zdá se, že jste správně našli místo waypointu u Sejků v Hrusicích, kde Vám darovali věcnou indicii. Buďte si jisti, že káva z melty, tedy z drceného sušeného kořene čekanky, má své místo i v současné době nejrůznějších dostupných značek kvalitní kávy.

Balíček s meltou je zároveň věcná indicie, která Vám pomůže odhalit místo dalšího waypointu.

Po prohlédnutí balíčku s metlou mohli soutěžící uvnitř najít malou dřevěnou kostičku, kopii té velké na startu.

Nápovědy pro tento úkol, pokud by někdo opravdu chtěl plýtvat mincemi:

1. nápověda:

Vysypte cikorku.

2. nápověda:

To už tady bylo. Neviděli jste tento artefakt už někde?

3. nápověda:

Ona tam stále ještě je!!!

Řešení bylo v tu chvíli asi jednoduché a to vyrazit zpět na Pyšelku, kde celá dnešní legrace začala, a kde se také měl odehrávat poslední úkol.

V této části soutěže také mohli soutěžící získat poslední minci. Do této části se ale nikdo nedostal, takže si tajemství necháme do příštího ročníku a prozradíme pouze zadání úkolu, abyste si zkusili zjistit, kde poslední mincovní waypoint byl.

Mincovní indicie:

K získání poslední mince v soutěži se musíte vypravit na další vrch v oblasti mapy soutěže. Tentokrát se jedná o místo, které bylo dříve známé pověstí související s vodou a zlatem, v nedaleké vesnici se podle legendy dokonce nacházelo zlato v trávicím traktu drůbeže. Místo, na které se vypravíte, je také známé povstáním proti vrchnosti, přičemž panská vojska tehdy zvítězila. O 300 let později zde na počest této události obyvatelé nedalekého městečka vybudovali malou stavbu a slavnostního otevření se zúčastnilo poměrně mnoho lidí.

Rubrika: 

Přihlášení

Seznam galerií