Přihlášených týmů

15
 

Do I.Questu 2024 zbývá

Poslední komentáře

Rubrika: 

Na této stránce budeme zveřejňovat Vaše otázky k letošnímu I.Questu a odpovědi. Pokud Vám není cokoli jasné, nebo se chcete na cokoli zeptat, neváhejte nám poslat email na org@i-quest.cz

Otázka, kterou jsme obdrželi na FB od týmu, který se dosud neregistrovat (sic!) se týká úkolu před soutěží: Holašovický Stonehenge.
Q: Může mi jen někdo vysvětlit, co si pod e-e představujete? Fakt ho mám jako posrat?

A: Při řešení úkolu, se vždy řiďte zadáním. Na Vaši konkrétní otázku odpovídáme, že Vámi navrhovaná řešení by nebyla považována za nesprávná.

Q: Je zde možná spolupráce teamů? (úkol Holašovický Stonehenge)

A: Pravidla soutěže říkají toto: "Každý soutěžní tým reprezentuje v soutěži sám sebe, spolupráce mezi týmy nebo sdílení informací mezi týmy jsou zakázány a kvalifikovány jako porušení pravidel, není-li stanoveno jinak.", přičemž soutěží se obvykle míní soutěžní den od 6:00 - 21:00. POZOR v ročníku 2020 však soutěž začíná již v pátek v 18:00. Spolupráce je tedy zakázána již od pátku 18:00. Na úkoly během sezony se tedy toto pravidlo nevztahuje.

Q: Bude úkol splněn vyťukáním písmen "e-e" morseovkou? (úkol Holašovický Stonehenge)

A: Při řešení úkolu, se vždy řiďte zadáním, konkrétní otázka nevyžaduje další vysvětlení z naší strany.

Q: Platí i zde zásada, "že po odchodu z waypointu zůstává veškeré vybavení soutěže v původním stavu"? IMHO se nejedná o vybavení soutěže (úkol Holašovický Stonehenge)

A: Na místě není nic, co by bylo možno považovat za vybavení soutěže. Nicméně, předmětem questu je prostřední kámen kromlechu a tedy očekáváme, že po Vašem odchodu bude stále ještě na svém místě.

Q: Přijeli jsme na místo a nemůžeme najít soutěžní kód, co máme dělat?

A: Pokud jedete hledat v průběhu roku, při traileru, nebo během soutěže nějaký soutěžní kód a nenajdete ho na místě, volejte prosím nám orgům přímo odtud:

RIK: +420 731 137 569
Houba: +420 602 631 104

V takové situaci pak můžeme po telefonu ověřit, že je kód na místě, nebo zda ho někdo sebral. Také tak můžeme zjistit, že jste opravdu na místě. Pokud byste se nedovolali ani na jedno číslo, pak prosím v takovém případě pořiďte fotografii, na které je alespoň jeden člen týmu a plyne z ní, že jste na správném místě. Díky za pochopení

Q: Stále čekáme na sérii úkolů jako byl loni Křižík v Praze, tak snad se dočkáme.

A: Možná ne přesně tak jako loni s Křižíkem, ale sérii v Praze připravujeme, žádný strach.

Q: Ohledně speciálního úkolu, souvisí nějak obrázek s tím zvukovým souborem?

A: K rozluštění výsledku speciálního úkolu postačuje rozluštit zvukový soubor, který odvysílalo rádio během rozhovoru s Houbou. Úkol S prezentuje řadu úkolů, která spolu bude nějak souviset. U obrázku sdělujeme, že Vám pomůže později. Možná Vám pomůže později, nikoli teď.

Q: Mysleli jsme, že budeme v úkolech během sezóny kompletovat jeden jediný soutěžní kód? Jak to tedy je?

A: V jednom z úkolu, který jsme zveřejnili během sezóny se opravdu objevil neúplný soutěžní kód a informace, že letos budete kompletovat jediný. Později ovšem k realizaci této myšlenky nedošlo a sbíráte povětšinou kompletní kódy. To ovšem neznamená, že by ten neúplný přišel vniveč.

Q: V textu pisete, ze lze pouze pokud ma ukol deadline ale zaroven pisete, ze deadline uvidime az 25 minut pred koncem (pokud tam nejaky je). Takze bombu muzeme pouzit az kdyz bude zbyvat 25 minut? Anebo tim, ze mame bombu mame "vyhodu" v tom, ze vime ktery ukol ma ci nema deadline? Anebo bude bomba viditelna u vsech ukolu a az klepnutim na ni zjistime, jestli ji muzeme pouzit?

A: Bombu lze použít ihned po zveřejnění úkolu. V liště úkolu vidíte její ikonu pokud je k dispozici. Pokud ikonu bomby nevidíte, k danému úkolu k dispozici není. Např. poslední úkol bezpečně žádný deadline nemá a tak tam bombu použít nelze.

Q: Poznáme nějak, jestli je úkol potřeba řešit pomocí trackeru anebo máme něco hledat fyzicky?

A: Úkoly A1 a A2 budou mít štítek, protože GPS tracker Vám zapůjčíme až poté. Pokud je některý další úkol zakončen fyzickým soutěžním kódem, budete upozorněni v zadaní úkolu. Ve všech ostatním případech potřebujete GPS tracker.

Q: A jaký bude dosah toho trackeru? Tj. jestli zjistíme, že máme jet na náměstí, tak ať víme jestli stačí zajet na okraj anebo musíme doprostřed do kašny.

A: Přesnost je nastavena tak, jak je zapotřebí. Pokud použijeme jako příklady waypointy z minulého ročníku, tak pakliže jste měli jako úkol poklad na konci duhy u Bechyňského mostu, GPS tracker by reagoval v perimetru cca 15m od loni nainstalovaného štítku. Pokud by cílem byl Dům U Koulí, GPS tracker bychom nastavili na celou délku domu do cca půl silnice. Pokud by cílem byl areál Congregatio Jesu, umím si představit, že by byl GPS tracker nastaven na celý areál parku.

Q: Jak to je s nabíjením GPS trackeru? Bude mít zdířku na mini/micro usb? Nebo bude mít přímo zabudovaný klasický kabel?

A: GPS tracker má nějaký vlastní konektor, my Vám jej zapůjčíme s kabelem, který končí úplně klasickým konektorem USB A.

Q: Rádi bychom se přihlásili na I.Quest, ale je nás málo a nemůžeme sehnat další členy týmu. Co máme dělat?

A: Vyzýváme všechny zájemce o soutěž i jednotlivce, aby se nám ozvali na org@i-quest.cz a zprostředkujeme kontakty na neúplné týmy, abyste mohli nakonec tým vytvořit.

Q: U otázky na Stonehenge píšete, že spolupráce je zákázána od 6:00 v sobotu, znamená to tedy, že v pátek na úkolech A1 a A2 mohou týmy spolupracovat?

A: Nikoli, díky za všimnutí, už jsme odpověď aktualizovali. Spolupracovat lze pouze před soutěží nikoli během soutěže a letošní soutěž začíná v pátek v 18:00.

Q: Ahoj, mám dotaz ohledně schématu - je mi vše vcelku jasné akorát po zadání R následuje waypoint R/T(resp. dva) ... ale nikde na schématu jsem nenašel kde je zadán úkol T? Je to tak správně?

A: Dovolte mi oznámit, že jste úspěšně prošli testem pozornosti a to jako jediný tým dosud. Schéma bylo záměrně provedeno s touto chybou, abychom se přesvědčili, že to berete vážně :)

Tohle bych rád napsal, ale není tomu tak. Nicméně v nejbližších dnech zveřejníme schéma s několika kosmetickými změnami a jednou z nich bude, že žádný úkol T na schématu nebude.

Takže na Vaši původní otázku odpovíme až po soutěži, abychom nenapovídali. Děkujeme za pochopení.

Q: Rozumím dobře tomu, že lze získat dvě bomby?
A: Nikoli, boma je jenom jedna, resp. prezentuje ji jeden jediný soutěžní kód. Tento mohly týmy získat při speciální korona-výzvě v během roku a další pokus budou mít během soutěže. Jedná se ovšem o identický soutěžní kód, takže bombu může tým získat buďto jednu, nebo žádnou.

Q: Zaslali jsme Vám video pro Holašovický stonehenge úkol. Dostaneme soutěžní kód?

A: Uzávěrka tohoto úkolu je 30. června. Teprve potom vyhodnotíme všechna zaslaná videa, zveřejníme a přidělíme soutěžní kód týmům, které splnily zadání.

Q: Ahoj,mám dotaz ohledně doporučené výbavy. Mimo jiné je na výběr pružina tlumiče automobilu nebo sněhový hasící přístroj. Tedy dotaz, stačí malý hasící přístroj do auta, nebo musí být klasický velký co se věší na zeď? a musí být funkční? Stejně tak dotaz ohledně pružiny, musí být funkční nebo může být co mi praskla na autě a tedy jeden nebo dva prstýnky zhora chybí? :D

A: Tady bude poměrně obtížné odpovědět. 1. v seznamu doporučené (nikoli povinné - pouze doporučené) výbavy píšeme v prvním bode několik položek oddělených operátorem OR tedy nebo. K bližší odpovědi, ohledně hasícího přístroje nám připadá zadání jednoznačné. Z pohledu zákona a jeho norem není pochyb o tom, co je a co není hasící přístroj. Ohledně pružiny se domíváme, že taktéž není důvod k nějakému vysvětlování. Soutěž lze dokončit i bez doporučené výbavy a rozhodně nemusíte mít sebou všechno. A samozřejmě existuje nějaký důvod, proč je doporučená výbava definovaná tak jak je.

Q: Chceme se zeptat, zda je možné, že je nějaký soutěžní kód součástí expozice s placeným vstupným?

A: Není tomu tak. Některé indicie jistě mohou nabízet k prohlídce různých velmi zajímavých expozic, ale určitě není třeba platit žádné vstupné, abyste získali soutěžní kód. Je možné, že některý kód není přístupný 24x7, ale určitě ne za vstupné.

Q: Je nutné mít v ověřovátku reCaptchu? Je to velmi otravné.

A: Ověřovátko slouží k ověření soutěžního kódu, který znáte. Captcha je tam schálně proto, aby nemohlo být jednoduše použito pro metodu brutal force, zejména je-li zpřístupněno měsíce před soutěží. Věříme, že pro zádání těch několika kódů to zvládnete strpět.

Q: Ohledně úkolu v traileru, v informaci je že reálná situace odpovídá mapě a dopravní značky jsou pouze v reálu - mám to tedy chápat tak že při slepé mapě budu ignorovat dopravní značky začátek a konec obce? To je ale v rozporu s vloženým itinerářem ...

A: Orgové nemohou radit s řešením úkolu. Nicméně úkol je zadán podle standardních metodik a řádů dané disciplíny.

Q: A druhý dotaz, má opravdu soutěžní kód vždy 8 znaků?

A: Formát soutěžního kódu je popsán v dokumentu Zadání soutěže. Na druhou stranu trailer jak již víte obsahuje 4 přímo vykoukatelné soutěžní kódy a pak obsahuje nějaké informace o tom, kde můžete najít dalších 11.

Q: V traileru jsme objevili soutěžní kód, který už máme z úkolů během roku. Počítá se jako jeden z těch 4 dohledatelných přímo?

A:  Přiznáváme drobnou chybu ve výpočtu. Ano, soutěžící, kteří nezískali všechny soutěžní kódy během roku, mohou v traileru kromě 4 + 11 kódů najít ještě jeden navíc.

Q: Ta pasáž v mailu: "Pro tyto již vyřešené úkoly pak samozřejmě nelze ani čerpat nápověda, přestože existuje.", jak to přesně funguje?

A: Dejme tomu, že po D jste vyřešili G a jste na waypointu G/P ... později dořešíte úkol N a jste na waypointu N. Tím pádem se Vám otevřel také nový úkol P ... ale ten je již vyřešený, takže k němu nelze čerpat nápovědu.

Q: Otázka k mincím (neřešme teďka mince během soutěže): když splníme hafo předsoutěžních a trailerových úkolů, kdy každý bude za 0,1 iqc (hodnotu si samozřejmě vymyslím) a do těch maximálních 5 iqc nám bude chybět 0,1 iqc.. tak hádám máme smůlu a reálně máme možnost použít jen 4 nápovědy, co?

A: Každá nápověda stojí 1 iqc. Pakliže máte v peněžence libovolné množství iqc < 1, pak již není možné si nápovědu zakoupit. Je ovšem možné získat např. během soutěže další variabilní množství iqc za mincovní úkoly, které Vám může umožnit si později nápovědu koupit, bude-li stav Vaší peněženky 1 iqc.

Q: Připadá nám, že úkol (více různých otázek) se nedá vyřešit. Už ho někdo vyřešil?

A: S klidným svědomím můžeme sdělit, že každý soutěžní kód, který bylo možné získat během sezóny nebo z traileru, již byl min. jedním týmem zadán do ověřovátka. Zároveň dosud žádný tým nezadal do ověřovátka všechny dostupné kódy.

Q: Počítá se soutěžní kód bomby mezi deklarované kódy mincí před soutěží nebo v traileru?

A: Nikoli. Bomba je bomba, mince je mince.

Přihlášení

Seznam galerií