Přihlášených týmů

15
 

Do I.Questu 2024 zbývá

Poslední komentáře

Zadání: Po zadání soutěžního kódu na Práchni, dostali soutěžící tuto indicii:

Řešení: Obrázek zobrazuje klasický číselný zápis používaný mayskou kulturou. Mayové používali dvacítkovou soustavu a každý další řád se psal o řádek výše. Po rychlém přepočítání Vám vyšlo 608703109, což může nápadně připomínat telefonní číslo. Pokud soutěžící na toto číslo zavoláli, našli v hlasové schránce následující vzkaz: "Strakonický rodák proslul především přemisťováním těžkých předmětů. A to nejen v zahraničí u moře, nýbrž i v jižních Čechách. Místo, které navštívíte, má méně obyvatel než má rok dní." Tento odkaz jednaznačně sedne na ing. Pavla Pavla, který proslul zejména rozhýbáním soch na Velikonočních ostrovech. Ve Strakonicích stojí betonová socha Moai, kterou si nechal vyrobit, aby svou teorii v praxi ověřil. Tam to ale není. Naše vesnička s počtem obyvatel nižším, než má rok dní, je Kadov. Tam má Pavel Pavel také zářez na pažbě, a to za manipulaci s třicetitunovým balvanem, známým pod názvem Kadovský viklan.

GPS: 49°24'8.730"N, 13°46'38.931"E

 

Nápověda pro tento úkol nebyla definována.

Deadline: 60 minut

Poznámka: Mayská matematika jsme nepředpokládali, že by soutěžícím způsobila nějaké těžkosti, na místě samotném, jsme to také nechtěli komplikovat a instalovali snadno viditelný štítek. Zejména jsme chtěli, aby všichni nalezli štítek dříve, než další úkol, který na soutěžící čekal ihned poté.

Jak známo, Mayové používali na psaní, resp. vyrývání zejména kameny a Houba se přihlásil, že má doma úžasný kámen, který při troše fantazie vypadá jako middlefuck. Navrtal tedy mayské číslo do něj a jali jsme se ho vyfotit. Samotný artefakt byl poté (stejně jako model jádra atomu) předán jako cena v rámci vyhlašování výsledků.

Tabulka průběžného pořadí po vyřešení úkolu 13

Pořadí Tým Čas
1 Mrkev v Radiátoru 18:48:48
2 Dlouhý, Široký, Krátkozraký a ti druzí 19:26:58
3 Petřínští a spol. DNF

Tabulka doby řešení úkolu

Pořadí Tým Doba
1 Dlouhý, Široký, Krátkozraký a ti druzí 01:20:04
2 Mrkev v Radiátoru 01:23:58

Nejvtipnější a nejzajímavější soutěžní kódy, zadané pro tento úkol:

 

  • "IJDGQOI"
  • "9104717159"
  • "116"
  • "4mhu2o4"
  • "hasit"
  • "608703109"
  • "ijdgomi"
  • "chidgpnch"
Rubrika: 

Přihlášení

Seznam galerií