Přihlášených týmů

15
 

Do I.Questu 2024 zbývá

Poslední komentáře

 

Máme tady druhou stranu kostky, podívejme se na ni:

Aplikujeme-li naše poznatky získané v první části seriálu, t.j. magický čtverec Alberta Dürera, získáme tuto řadu čísel:

200 211 193 226 210 193 193 227 214 228 233 211 197 213 201 195

Nápovědou pro tuto stranu kostky byla zákazová značka - škrtlé ASCII. Jak známo tak ASCII je vůbec první znakovou sadou, která byla zavedena v roce 1963. Nebyla však sama a tak hned o rok později vznikla další znaková sada a to EBCDIC. Zatímco ASCII byl původně jen sedmibitový znakový kód, tedy využíval 128 hodnot, tak u IBM představili sadu EBCDIC (Extended Binary Coded Decimal Interchange Code), která byla již od počátku osmibitová. Hodí se dodat, že IBM dodnes produkuje určité informační systémy, které dnes již trochu archaický EBCDIC mohou používat.

Samotnou tabulku EBCDIC není problém najít na internetu a tak kódovaný text není problém rozluštit.

HLASKA A TO U ZLENIC

Nemůže být pochyb, že cílem putování soutěžících je zřícenina hradu Zlenice, které se taktéž říká zlenická Hláska. Samotná zřícenina právě prochází archelologickým výzkumem a je veřejnosti nepřístupná, tudíž odpadá loňský problém s hledáním BT majáku v okolí rozlehlé zříceniny na Rabí. Na Hlásce jsme proto zvolili štítek s kódem a umístili jsme na místo pro jistotu tři štítky na různá místa. Na pařez hned za prvním zdivem bývalých hradeb okolo příchozí cesty, na kládu u ohniště před objektem a na jeden vhodný strom v okolí.

 

 

 

GPS: 49°52'58.560"N, 14°43'49.221"E

Mapa

Soutěžní kód: I.Q:air9eiso

Mince: 1 iqc

Soutěžící zde mohli získat další celou minci. Nutno přiznat, že se tak v průběhu soutěže pořadilo několika týmům a že to byl jediný waypoint vycházející z kostky, který soutěžící v den soutěže navštívili. Jeden z týmů dorazil na Hlásku omylem, když hledal zříceninu na Krásné hoře jako výsledek WhiteSpace questu, další týmy pak použili teaser a správně odhalili cestu viditelnou v 36.-41. vteřině záznamu. Gratulujeme.

 


 

Kromě mince, zde soutěžící samozřejmě získali také další úkol s indiciemi a to tento:

Indicie 1: Dorazili jste na místo, které Vám umožnila nalézt hádanka ze startu závodu.

Pokud chcete postoupit v soutěži vpřed, využijte právě přijatou indicii, obrázek indicie-2c-2.png.

Pokud již víte kam dál, tak se dalšími stranami kostky již nemusíte zabývat. Jejich vyřešení Vám však přinese jistou výhodu.

indicie-2b-2.png

Indicie zobrazuje medvídka slepeného z papíru, který má na tričku olympijské kruhy a jméno Eric Arthur Blair. Jak známo jedná se o pravé jméno spisovatele známého pod pseudonymem George Orwell a mezi jeho stěžejní díla patří román 1984. Tím se dostáváme opět k olympijádě v Sarajevu a cílem je tedy stejně jako u ostatních stran kostky medvědárium v Konopišti.

Příští díl seriálu se bude zabývat další stranou kostky, ačkoli již nyní víme, že všechny ostatní šifry nakonec vedou nikoli do Říma, nýbrž na Konopiště.

Rubrika: 

Přihlášení

Seznam galerií