Přihlášených týmů

15
 

Do I.Questu 2024 zbývá

Poslední komentáře

Třetí strana kostky vypadala následovně:

Aplikujeme-li naše poznatky získané v první části seriálu, t.j. magický čtverec Alberta Dürera, získáme tuto řadu čísel:

67 88 19 52 88 112 53 92 8 5 58 59 99 75 19 92

Na této šifře je hezké, že frekvenční analýza je k ničemu. Mendělejevova periodická soustava prvků umožňuje zašifrovat text velmi elegantně, samozřejmě s tím omezením, že pokud potřebujete text přesně na 16 prvků a ještě aby dával smysl, není zcela triviální takový text sestrojit, protože některá písmena či slabiky chybí, jiné přebývají. To se ostatně týkalo i některých ostatních stran kostky a i proto jsou některé texty mírně krkolomné.

 

Nakonec se nám podařilo dostat na tuto stranu kostky tento nápis:

HoRa KTeRa CnI U OBCe PrEs ReKU

Hora, která ční u obce přes řeku je samozřejmě nejvyšší vrchol v blízkém okolí, pojmenovaný po přilehlé obci Čerčanský Chlum. Na vrchol Chlumu se nedá jet autem, dá se přijet pouze pod vrchol a posledních asi 400m (najdete-li z které strany je vyšlapaná pěšinka) je třeba učinit pěšky. Organizační tým byl jediný, kdo se tam v pátek před soutěží sápal a protože jsme na místě nepořídili fotodokumentaci, ukážeme Vám alespoň první video - instalaci waypontu v pátek před soutěží.

 

 

GPS: 49°50'32.720"N, 14°43'43.557"E

Mapa

Soutěžní kód: I.Q:heiju7om

Mince: 1,5 iqc

Soutěžící zde mohli získat další minci. Dokonce 1,5 iqc. Přeci jen výstup byl náročnější, takže jsme jej chtěli patřičně odměnit.

 


 

Kromě mince, zde soutěžící samozřejmě získali také další úkol s indiciemi a to tento:

Indicie 1: Dorazili jste na místo, které Vám umožnila nalézt hádanka ze startu závodu.

Pokud chcete postoupit v soutěži vpřed, využijte právě přijatou indicii, obrázek indicie-2c-2.png.

Pokud již víte kam dál, tak se dalšími stranami kostky již nemusíte zabývat. Jejich vyřešení Vám však přinese jistou výhodu.

indicie-2a-2.png

Indicie zobrazuje kulovou sedmičku z klasických mariášových karet. Pozornému karbanickému oku jistě neunikne, že takhle sedmička nevypadá, neboť správným motivem sedmičky je květináč. Spodní část karty totiž patří v originále kulové desítce. Předpokládáme, že karbanická hláška "sedm kulí jako v Sarajevu" je všeobecně známá a na tom nemění nic ani skutečnost, že Gavrilo Princip pálil pouze dvakrát, přičemž první střela trefila následníka trůnu do krční tepny a druhá jeho těhotnou manželku do oblasti žaludku.

Máme tedy další indicii směřující do Konopiště a opět k medvědům.

Rubrika: 

Přihlášení

Seznam galerií