Přihlášených týmů

15
 

Do I.Questu 2024 zbývá

Poslední komentáře

A máme tady čtvrtou stranu kostky:

Aplikujeme-li naše poznatky získané v první části seriálu, t.j. magický čtverec Alberta Dürera, získáme tuto řadu čísel:

356 372 421 353 420 31 972 380 45 968 352 354 40 968 260

Jak již víme, jedná se o mezinárodní telefonní předvolby a první písmeno každé země se předmětem kódu. Šifra tedy obsahuje následující poselství

MESIČNIUDOLIROZC

Neboli Měsíční údolí rozcestí. Po prozkoumání mapy snadno zjistíte, že měsíční údolí je rokle Konopišťského potoka nedaleko Poříčí nad Sázavou, zároveň je tam stejnojmená trampská osada a také zde můžete najít i rozcestník červené turistické značky. Do měsíčního údolí jsme přijeli instalovat soutěžní kód na štítku schovaném v liště, kterou jste viděli už v teaseru do výšky asi 3m. Když jsme ovšem na místo přinesli žebřík, cca 500m z Potočin, členové osady nám potvrdili podezření některých členů organizačního týmu, že se tam přeci jen dá dojet autem. Rozhodli jsme se proto poněkud zvýšit obtížnost a indicii nainstalovat trochu výš.

Jinak členové osady se velmi zajímali o to, co instalujeme a už vymýšleli za jakou úplatu (např. pomoc při rekonstrukci a úklidu v osadě) budou půjčovat žebřík. Jistě byli stejně zklamaní jako my, že na místo nikdo ze soutěžících nedorazil.

 

 

GPS: 49°49'8.839"N, 14°40'5.180"E

Mapa

Soutěžní kód: I.Q:begh4too

Mince: 1,5 iqc

Soutěžící zde mohli získat další minci. Tedy opět více než jednu. 1,5 iqc.

 


 

Kromě mince, zde soutěžící samozřejmě získali také další úkol s indiciemi a to tento:

Indicie 1: Dorazili jste na místo, které Vám umožnila nalézt hádanka ze startu závodu.

Pokud chcete postoupit v soutěži vpřed, využijte právě přijatou indicii, video indicie-2d-2.mp4.

Pokud již víte kam dál, tak se dalšími stranami kostky již nemusíte zabývat. Jejich vyřešení Vám však přinese jistou výhodu.

Klikněte pro stáhnutí indicie indicie-2d-2.mp4

Jedná se o krátkou a lehce sestříhanou ukázku z chronicky známé pohádky jak se budí princezny, tedy konkrétně scény kde Jan Kraus zápasí s medvědem, v jehož kůži účinkuje Vladimír Menšík. Tato scéna se natáčela právě na Konopišti a ačkoli výběh pro medvěda ušatého doznal změny, tak je asi zcela jasné, kam měl soutěžní tým dorazit.

Rubrika: 

Přihlášení

Seznam galerií