Přihlášených týmů

15
 

Do I.Questu 2024 zbývá

Poslední komentáře

Na základě indicií z Hrusic, měli soutěžící dorazit zpět na Pyšelku ke kostce z prvního úkolu. U kostky přibyla další cedulka:

Nápis "Kód je uvnitř" je odkaz na loňský ročník, kde tento nápis způsobil některým soutěžícím vrásky. V letošním ročníku jsme si tuto hlášku vypůjčili a cílem samozřejmě nebylo rozebírat kostku, nýbrž vejít do restaurace, kde na dveřích oddělujících výčep od sálu byl nainstalován soutěžní kód:

GPS: 49°51'39.353"N, 14°41'49.837"E

Mapa

Soutěžní kód: I.Q:thookoo7

Záměr: Věřili jsme, že soutěžící se s celým dnem poperou statečně a již od odpoledních hodin začnou přijíždět postupně zpátky na Pyšelku, objednají si něco k jídlu a začnou řešit téměř poslední úkol celé soutěže. Na tento jsme se snažili soutěžící připravovat už od teaseru a v průběhu celé soutěže, včetně výše zobrazeného čárkového kódu. Bohužel jsme soutěž udělali příliš náročnou a tak k tomu nedošlo.

Na Pyšelce mohli soutěžící získat následující indicii:

Indicie 1:

Audio soubor .wav

Pokud tým využil mince, mohl získat i následující nápovědy:

1. nápověda:

Videosoubor

2. nápověda:

SDR

3. nápověda:

-27kHz FM

Řešení: Ačkoli zvukový soubor po přehrání vydává pouze chronicky známý zvuk signálu z Vegy z filmu Kontact, nápovědy Vás nasměrují k tomu, že je třeba v signálu něco hledat, druhá nápověda Vám již najisto řekne, že se jedná o SDR. Pokud zapátráte i jako laici po informacích, jistě Vám padne do oka stránka Software Defined Radio. Zde je možné a potřebné stáhnout SW, který dokáže zvukový soubor .wav naloadovat a analyzovat. K tomu zcela postačí první program, který na stránkách nabízí a to: Winrad, ale samozřejmě můžete použít i některý jiný, jsou pro různé platformy a i ten windowsový lze provozovat přes wine na linuxu a pravděpodobně i jablku. Když soubor naládujete a pustíte už waterfall Vám ukáže, že v souboru je schován další zvuk a to jak říká třetí nápověda o 27kHz níže. Zatímco zvuk z kontaktu je v AM, hledaný kód je ve FM a je to Houbovým hlasem namluvený kód.

Soutěžní kód: I.Q:deisi7oh

V posledním díle se dozvíte, jak měl vypadat poslední úkol soutěže.

Rubrika: 

Přihlášení

Seznam galerií