Přihlášených týmů

15
 

Do I.Questu 2024 zbývá

Poslední komentáře

Rubrika: 

I.Quest 2015 startoval u rybníku Loviště, nedaleko Vodňan. Mezi pátou a půl šestou ranní se postupně sjely všechny týmy, obsolvovaly prezenci a kromě startovního balíčku vyfasovaly přijímač ROB 80, ke kterému proběhlo krátké zaškolení. Nedaleko startu byla totiž nainstalována testovací liška a soutěžící si tak mohli vyzkoušet naladění správného signálu i otestovat, zda poznají z kterého směru liška vysílá.

V 6:00 ostartoval závod a bylo třeba počkat na přílet letadla, které svrhlo do rybníka PET lahve s dalšími indiciemi. Soutěžící se tedy museli hned po ránu koupat. Zajímavá byla volba plavců, nejeden tým zvolil pro koupací úkol ze svého středu slečnu. Startovní pole se v této fázi nijak dramaticky neroztrhalo, první soutěžní kód získaly všechny týmy v rozmezí dvaceti minut.

Následující úkol to však měl změnit. PET lahev totiž obsahovala indicie především k pomocným waypointům a tak záleželo jakou strategii který tým použil. První byl na dalším waypointu (Dům U Zlatého klíče) tým Viribus Unitis v poměrně ohromujícím čase 6:48, zatímco poslední tým Krůta dosáhl stejného waypointu až v 10:15. Záleželo ale na tom, jak si týmy poradí s ostatními domovními znameními. Nabízela se možnost zanechat jednoho, nebo více členů týmu v Písku s tím, že by zbytek pokračoval po trase soutěže. Zdali někdo tuto strategii použil nevíme a doufáme, že se nám týmy svěří v případných reportážích. V každém případě, někdo pomocné waypointy poctivě navštěvoval, zatímco např. tým Rumové pralinky je vynechal a pokračoval v soutěži až k poslednímu powerwaypointu.

Bludiště, které museli soutěžící rozluštit u domu U Zlatého klíče, je zavedlo do Modlešovic. Tam jako první dorazil tým Psychokopytníci, následovaný týmem zelenej brouk a týmem Rumové pralinky. Zde bylo nutné popojet do Skočič a chytit signál lišky, která se nám v Modlešovicích  bohužel vzpírala.

S příjezdem ke včelímu úlu v Chvaleticích se pořadí poněkud změnilo, když Psychokopytníci klesly na třetí místo. Navigace včel poté akcelerovala tým MR, který se posunul na bronzový stupínek průběžného pořadí za zelenej brouk a Psychokopytníky, zatímco Rumové pralinky klesly až na pátou příčku hned za tým Petřinští a spol.

Následující waypoint u Borovan a kostelíku sv. Rozálie vyřešil nejrychleji tým LK 45/K10 a ujal se průběžného pořadí. Stejně tak si Elkáčka poradili dobře leteckou navigací v ruštině a stále na prvním místě už je vítala brána do prvního rozptylu. Druhý dorazil do Bechyně tým MR a v pořadí vzhůru se na páte místo posunul i tým D-F.

Majklův úkol z vojenské historie akceleroval pořadím opět tým D-F, který zaujal třetí průběžnou příčku za druhým MR a vedoucími Elkáčky.

Úkol s "výbušnou" krabičkou opět měnil pořadí a u barokního sousoší se za použití UV světla ujal vedení tým MR, za kterým v těsném závěsu devíti minut dorazil tým D-F. Elkáčka na třetí pozici nabrali ztrátu asi třiceti minut.

Zbývala Velice Pěkná Dívčice, která dovedla soutěžící ke Kubavu pomníku. První tři týmy si udrželi svoje pozicie, na čtvrté místo se propracoval tým Soustava prvků, následován Rumovými pralinkami. MR dorazil na místo v čase 17:50 a na rozluštění posledního úkolu mu zbývalo poměrně štědrých 190 minut. Na nedostatek času si nemohl stěžovat ani tým D-F nebo LK 45/K10. U Kubaty se nakonec sjelo celkem osm týmu, z nichž poslední Outlaws dorazil s obrovským nadšením sedm minut před koncem soutěže. Ani jejich odhodlání ale k prolomení rotátorů s fragmenty QR kódů nestačilo a tak výsledné pořadí obrazilo pouze příjezd na tento poslední waypoint.

Ve 21:00 byla soutěž ukončena a soutěžící se odebrali zpět na Pražák k ochutnání "Houbového" vynikajícího gulášku, k vyhlášení výsledků a objasnění všech neznámých, které pro některé soutěžící zůstaly i po skončení tohoto ročníku.

Tým Outlaws věnoval ceny pro vítězný tým a to volňásky do jejich nově otevřené únikovky UnlockTheDoor.cz.

Děkujeme soutěžícím za účast, těšíme se na další ročník a samozřejmě děkujeme i všem našim letošním sponzorům, pomocníkům a dalším za pomoc a vstřícnost.

 

 

 

Přihlášení

Seznam galerií