Přihlášených týmů

15
 

Do I.Questu 2024 zbývá

Poslední komentáře

Frequently Asked Questions

Na této stránce budeme zveřejňovat Vaše otázky k letošnímu I.Questu a odpovědi. Pokud Vám není něco ze Zadání soutěže jasné, neváhejte nám poslat email na org@i-quest.cz

Q: Nemohl by mít soutěžní tým 6 nebo více osob?
A: Dostáváme tuto otázku často, nicméně pro letošní ročník je skutečně maximum osob na tým 5 osob ve věku minimálne 15 let. Můžete mít nicméně libovolný počet osob v tzv. back officu, tedy doma na telefonu. Stejně tak počet osob pod 15 let není omezen. Na toto téma můžete zavést debatu s organizátory po skončení soutěže během afterparty.

Q: Chtěl bych upozornit na drobnou chybku v dokumentu http://i-quest.cz/files/2018/Zadani_souteze_2018.pdf

Jsou tam srpnová data, nikoliv červencová, viz screenshot níže.

Asi to každý pochopí, ale tak pro info :)

A: Děkujeme za upozornění. Dokument jsme opravili a potvrzujeme, že správná data jsou červencová. Ještě jednou díky!

Q: Nebudou organizátoři organizovat PPT (Půjčovnu polních telefonů)? Ne, že by byl problém telefon sehnat, ale po soutěži bude mít jeden polní telefon jen velmi omezené využití.

A: Doporučená výbava je skutečně jen doporučená, vždy existuje možnost, jak se s úkoly poprat i bez této výbavy. Stejně tak je každá položka substituovatelená něčím jednodušším či snáze dostupným. U každého prvku doporučené výbavy přemýšlejte k čemu slouží a pak se rozhodněte jestli a co si sebou vezmete. Takže na závěr odpověď na otázku, ne, žádný „field-phone-sharing“ pořadatelé I.Questu provozovat nebudou.

Q: Jen jeden víkend na mince? Není to málo?

A: Stejně jako loni zveřejňujeme trailer 12 dní před soutěží, tedy 16.7. Má to samozřejmě svůj důvod, nechceme dát soutěžícím na řešení traileru měsíc, pak by asi všichni získali všechny mince. Jak správně uvádí tazatel, pokud pomineme možnost, že pro mince vyrazí týmy během pracovního týdne, pak je na zisk mincí dedikován opravdu jediný víkend. Teoreticky je možné sbírat mince i v pátek před soutěží nebo během soutěže, což nicméně nedoporučujeme. Jsme si jisti, že pokud najdete všechny mince, za kterými se musí vyrazit, zvládnete je posbírat ze jeden, byť dlouhý den.

Je nám také jasné, že ne každý tým "žere" I.Quest do té míry, že by se na místo chtěl vypravit a proto jsme letos umožnili soutěžním týmům získat nižší cenu mince i tehdy, pokud se na místo nevypraví. Více detailů o této možnosti v Zadání soutěže.

 

Po přidání nového prvku doporučené výbavy: Magnetická folie A4 (lépe ještě větší) a organizér

Q: Nemáme nic ani z těch předchozích, dohodnu se s týmem zda vůbec pojedeme. Navíc ani netuším co je to zmiňované.

A: Doporučená výbava je doporučená ... nikoli povinná. Soutěž lze zvládnout i bez ní. V zásadně Vám to může napovědět o co půjde v některých úkolech, jestli se rozhodnete si ji pořídit nebo ne, záleží jenom na Vás. Magnetická folie je v zásadě podložka, která je magnetická. Když na ni dáte něco železného, bude to tam držet ... i třeba za jízdy autem ... je to prvek, který bychom mohli doporučit si pořídit. Organizér je věc, která se také může hodit. Starší lidé si do takové věci třeba uspořádávají léky na celý týden. Vám se bude hodit o něco větší.

Q: A ten organizér nebo pořadač je co?

A: Třeba něco takového .... Klikněte

Q: Chtěl jsem se zeptat ohledně doporučené výbavy -> plochý klíč 6,5 mám chápat jako klíč o rozměru "šest a půl" nebo si mám vzít klíč šestku a pětku a nebo si mám někde sehnat v praxi nepoužívaný (skoro bych řekl exotický) klíč 6,5?

A: Výborná otázka, díky za ní. Je tím míněn plochý klíč 6,5mm (tedy šest a půl). Na druhou otázku, jestli si ho máte sehnat, ještě jednou odpovídáme - dopručená výbava je doporučená nikoli povinná. Každá položka doporučené výbavy je substituovatelná. V zásadě se zamyslete, k čemu ty věci mohou sloužit a pak se rozhodněte zda a co si sebou vezmete.

Q: mohl bych se jen zeptat na větu, jež je uvedena u traileru, tedy že je tam drobná chybka. Jen jak tomu mám rozumět.

1) je vidět v traileru přímo i.q:, tedy je jasné, kde kód je.

nebo

2) ze znalosti toho, že kód musí začínat i.q: dokážu kód
opravit, tedy je řekněme klidně celý včetně i.q: schovaný, leč
samoopravitelný?

A: Znamená to, že ta chyba, nebo možná nepřesnost je v části toho prefixu, tedy I.Q:, nicméně samotný kód (těch zbylých 8 znaků) je vpořádku. A můžeme říct, že v ověřovátku již byl tento kód zadán, takže vyluštit to lze.

Q: Potřebujeme znát jména/přezdívky těch čtyř interpretů před tabulí?

A: Znovu opakuji, že s řešením úkolů neradíme, nad rámec toho dodávám, že informace ukryté v traileru jsou až na jednu zmíněnou nepřesnost v jednom z prefixů doufáme zadané jednoznačně. Stejně tak připomínáme, že formát soutěžního kódu je vždy I.Q:+8 znaků ... takže nedává nejmenší smysl zadávat do ověřovátka pokusy v jiném formátu.

Q: Hledáme mince z traileru. Přijeli jsme na místo a nic tam není.

A: Jak jsme již uváděli, pokud někam přijedete a nemůžete nic najít, je třeba volat orgy, konkrétně RIKa (731 137 569). Je důležité, abychom věděli, že je něco mimo plán a mohli zasáhnout, nebo naopak, že je vše vpořádku. V každém případě je, ale třeba zajistit, že po Vás najdou soutěžní kód i další týmy. Spoléháme se tady na Vaši zodpovědnost.

Přihlášení

Seznam galerií