Přihlášených týmů

15
 

Do I.Questu 2024 zbývá

Poslední komentáře

Rubrika: 

FAQ 2024

Q: Upřímně, měl jsem OK1KPI za společnost slušných lidí. A vy teď nutíte své soutěžící chodit na stará kolena hned na tři sociální sítě.
To ty úkoly nemůžete zveřejňovat nějak lidsky?

A: Dejme tomu, že to činíme s nějakým záměrem, o kterém si s vámi po soutěži rádi popovídáme. Samozřejmě chápeme, že to může někomu způsobovat potíže, spíše s nějakou zásadovostí, nebo nechutí k těm firmám. Ale zase založit fakový email a lognout se tam, nebo říct někomu ze znamých, kdo ty služby používá, aby vám zkopíroval (v tomto případě obrázek) přeci není neřešitelné.

Q: Píšete, že potřebujeme tři sociální sítě a stručné heslo, Zodiac je zpět . Nevíme jak použít heslo a k čemu otevírá přístup.

A: Díky za feedback. Příště bychom pravděpodobně již nepoužili tak lehkomyslně pojem "heslo", ale napsali bychom něco jako motto, nebo téma ročníku.

Q: U Zodiacova videa "Řešeto" se píše, že mladší oběti je 23 a starší 21. Má to nějaký význam pro luštění, nebo se jedná o chybu?

A: Novinář, který to napsal, udělsl překlep ve věku, mělo být 24+ a žádný z editorů si toho nevšiml. Děkujeme za postřeh a omlouváme se.

Q: Jsou mince/štítky z úkolů behěm roku také na mapě soutežě?

A: Ano, pokud se nebavíme o sběru, který je z minulých ročníků a logicky jinde, pak všechny místa zadané pro ročník 2024 se nachází na zveřejněné mapě soutěže.

Q: Letos vlastně nemá smysl "sběr" když je limit iqc před soutěží 10 iqc, nebo?

A: Ohledně limitu mincí před soutěží - tedy 10 iqc - tak do tohoto limitu se nepočítá tzv. sběr - tedy 0.6 iqc za staré štítky a další propriety můžete i nadále získat nad limit 10 iqc.

Dostali jsme několik dotazů na parametry powerbanky a lana, odpovídáme tedy:

A: Co se týče powebanky, pro účely soutěže potřebujete USB-A a kapacitu minimalní. Nicméně když už ji budete mít sebou, vemte si i kabel s microUSB a můžete si powerbanku připojit k GPS trackeru. Za této konfigurace se snižuje pravděpodobnost případných výpadků trackeru. Odhadujeme, že 5Ah by na soutěžní den mohlo stačit.

Co se týče dotazů na lano, nepotřebujeme jej nijak dále specifikovat. Pokud sebou budete mít cokoli, co snese definici 10m lana a budete to chtít v soutěži použít, svoji službu to odvede.

 


Ohledně závěrečné Zodiacovy šifry:

A: Hele a myslite ze ta sifra v cili actually ma reseni a stoji za to abychom ji venovali cas, nebo to jsou jen random znaky protoze skutecny zodiak po sobe take nechal nevilustitelnou sifru?

Q: Můžeme Vás ujistit, že šifra je opravdová, má řešení, ke kterému lze dojít když využijete již nabité zkušenosti z předsoutěže a soutěže. Neříkáme, že je snadná.A můžeme i prozradit mojí chybu při výrobě, špatně jsem si očísloval sloupce a domníval se, že počet sloupců je prvočíslo 17, ale je to 18. Takže pro zjednodušení se domnívejte, že 18 je prvočíslo. Sorry za tu chybu. Také asi můžeme prozradit, že po vyluštění čeká odměna pouze pro první tým, který to dokázal.

Komentáře

No Avatar
zb on Út, 04/02/2024 - 07:37

zdravíme všechny a máme pár otázek:
jestli vše dobře chápeme, tak do vydání traileru je možné získat 2 mince z šifer a dále do startu soutěže je možné získat 5 mincí z videí a 5 mincí z traileru.
- ta videa odkazují na fyzická místa kde najdeme fyzické kódy nebo se na těch místech máme jen vyfotit? nebo je to kombinace? v informacích na webu píšete, že jsou dva kódy již umístěné. jsou tedy jen dva nebo je to stará informace a je jich umístěno již pět ačkoliv videa jsou zatím jen čtyři?
- není nám jasné, zda musíme použít všechny tři sítě nebo jsou všude stejné info a stačí jedna popřípadě dvě. nikdo z našeho týmu nemá Instagram a ani nemá chuť si ho pořizovat neboť se bojí, obrázků "celebrit" s pávem, kohoutem atd. Bohatě stačí, co běhá po fb
- budou sociální sítě třeba i během soutěže?

chápu, že není lehké vymýšlet každý rok celou novou soutěž, ale přijde nám to letos poněkud překombinované. nicméně se ještě stále těšíme :-)

No Avatar
iqadmin on Čt, 04/04/2024 - 19:58

Ahoj brouci,

Omlouvám se za pozdní odpověď, čerpám dovču.

Řeknu Vám totéž, co všem ostatním:

Historie indicií byla:

vyšla první zodiacova šifra
vyšla napověda k prvni zodiacově šifře
vyšla druhá šifra
vyšla nápověda k druhé zodiacově šifře
poskytli jsme informaci, že už jsou v terénu dva štítky (myšleno z těchto dvou šifer)
Vyšel proslov Zodiaca
Vyšlo první video
Vyšlo druhé video
Vyšla třetí zodiacova šifra
Vyšla nápověda k třetí zodiacově šifře
Vyšla čtvrá zodiacova šifra
Vyšlo třetí video
Vyšlo čtvrté video

Ze 4 zodiacových šifer můžete získat 4 štítky, pokud je vyfotíte v terénu, nebo sebe a registrujete u manažera ročníku do 12.4.

Ze 4 videí máte možnosti získat 5 štítků, pokdu je uplatníte do pátku 26.4. 20:00.

Dalších 5 soutěžních kódů můžete získat z traileru, který vyjde 12.4. a budou přímo vykoukatelné, není třeba už nikam jezdit a také je musíte uplatnit do 26.4.

A až tohle všechno uděláte, získáte min. 2 iqc maximálne 10 iqc.

Ano souhlasíme, že: úkoly během roku jsou poněkud příliš komplikované a příliš intenzivní a slibujeme, že už se to nebude opakovat.

RIK

No Avatar
zb on Ne, 04/07/2024 - 09:18

ahoj,
díky za přehled. trochu to osvětlilo situaci.

zb

No Avatar
Mirek Ther on Pá, 04/12/2024 - 20:17

Je to tak, že vyluštění Z408 nevedlo nikam?

No Avatar
jojo on Ne, 04/14/2024 - 16:08

Samotné řešení asi ne. A to jsme s tím zkoušeli věcí... :-)

No Avatar
iqadmin on Út, 04/16/2024 - 09:29

Jak to myslis nikam?

No Avatar
Mirek Ther on Út, 04/16/2024 - 17:32

že řešení 408 nás nevedlo na žádné místo, ani neobsahovalo kod

No Avatar
iqadmin on Čt, 04/18/2024 - 20:57

Z408 nabizelo poznani, ze kopirujeme Zodiacovu sifru, diky tomu jste vedeli jak resit z340 a obsahovala dosud nerozlustenou cast, ktera v kombinaci s kodovani Z340 pomohla k ziskani mista a kodu.

Přihlášení

Seznam galerií