Přihlášené týmy 2019

 

0
 

Do startu zbývá

Anketa

Měla by se zrušit multivehicle strategie pro příští ročník?
Ano
60%
Ne
40%
Celkem hlasů: 5

Poslední komentáře

Předchozí ročníky

 • Zadání: Po vyřešení skleněného kódu získali soutěžící tyto další indicie: Do ruky se Vám mimo jiné dostaly tyto tři obrázky: indicie15-2.jpg, indicie15-3.jpg a indicie15-4.jpg.

  Obrázek indicie15-2.jpg Vám vydá po rozluštění několik termínů, které Vám dohromady evokují jedno výsledné klíčové slovo. Toto slovo spolu s tím, co vidíte na obrázku indicie15-3.jpg by Vám mělo dát představu, co budete hledat. Abychom učinili závěr zcela jednoznačný, tak zde máte i soubor indicie15-3.jpg, což je fotografie focená přesně z toho místa, které máte najít.

 • Zadání: Po zadání soutěžního kódu u Viklanu, dostali soutěžící další jednoduchou indicii: V nejbližším okolí waypointu hledejte další indicii, která Vám poskytne další soutěžní kód.

  Řešení: Poblíž viklanu byl snadno k nalezení QR kod. Problém s přečtením ale spočívá v tom, že je zobrazen na skleněné destičce, takže nelze přímo sejmout. Řešení je různé - například projekcí, překreslením apod.

 • Zadání: U novogotické vodárny našli soutěžící kód na prapodivné krabičce, na níž bylo zároveň braillovo písmem napsáno: Vložte prst

  Řešení: Cílem bylo vložit prst a posuvníkem přečíst kompletí soutěžní kód vyfrézovaný v liště braillovým písmem. Možnosti byly použít žvýkačku, plastelínu nebo jiný materiál a pořídit si otisk, v brutalní variantě sehnat slepce, který umí číst.

   

 • Zadání: Po zadání kódu na Rabí, dostali soutěžící poměrně jednoduchou indicii: DLINIINJEENVGTCEOANYRDVKIOOOUTDAICDISA

  Řešení: Skupina písmen byla dětská transpoziční šifra typu "první-poslední" a ukrývala text:

  DALSIINDICIINAJDETEUNOVOGOTICKEVODARNY

  U Rabí, na svahu kopce Šibeniční vrch, stojí překrásná novogotická vodárna z třicátých let dvacátého století. Ta byla cílem pro získání dalšího soutěžního kódu.

 • Zadání: Po zadání kódu z pomníku Žižky, stáhli soutěžící následující a jednoduchou indicii: V blízkém okolí se nachází další indicie. Hledejte směrem, kterým Žižka druhý den po bitvě u Sudoměře se svým vojskem odtáhl.

 • Zadání: Po úspěšném rozbití atomu, dostaly soutěžní týmy následující indicii ve formě mapky, se zakroužkovaným cílem dalšího waypointu

   

  Řešení: Mapka, na které je patrná železnice, rybníky a dvě vesničky, vede neomylně k pomníku Jana Žižky z Trocnova, který se nachází v místě bitvy u Sudoměře v roce 1420, kde se husitské vojsko ubránilo přesile tzv. železných pánů, za pomoci vozové hradby.

 • V informačním centru jaderné elektrárny Temelín, obdržely týmy na základě uplatnění poukazu na věcnou indícii igelitový pytlík s kódem a modelem jádra atomu kobaltu.

  Zadání:

  Kupón jste využili na správném místě a kromě soutěžního kódu jste obdrželi věcnou indicii.

 • Zadání:

   

  Řešení: Jednoduchý puzzlík, který jste dostali jako indicii, zjeví po seskládní klasický symbol radioaktivity. Ve výřezu mapky je jediné a poměrně signifikantní jaderné zařízení, a tím je elektrárna Temelín. Nápověda navíc ukázala konkrétní místo, kam se vypravit, a tím je Informační centrum JETE, tedy renesanční zámeček Vysoký Hrádek.

 • Zadání: Městský stát, kde Vaše výprava začíná, rozděluje řeka na dvě části. Město bylo podle legendy před tisíci lety založeno dvojčaty, které vychovala hrošice. Podél Mosazného mostu přes řeku stojí sochy osmi kamenných hrochů, kteří střeží město. Stará pověst říká, že pokud bude městu hrozit nebezpečí, osm kamenných hrochů obživne a uteče pryč.

 • Zadání: První waypoint se skrývá nedaleko odtud v Píseckých horách. Hledejte kamenný monument, vzpomínku na oběti války. V roce 1915 jej nechal vytvořit místní lesmistr a každý rok se pak přitesával další letopočet trvající války.

 • Začátkem jara přišel náš kapitán Míra, který pochází z Protivína, s nápadem zúčastnit se nové šifrovačky. Dalo se nás dohromady celkem pět a těšili jsme se na soutěž. Týden před hrou si však Míra, vášnivý to přívrženec geocachingu, při jednom z odlovů zlomil ruku a tím pádem jsme zůstali už jen čtyři s tím, že nám bude pomáhat z domova. V průběhu hry se to ukázalo být nikoliv nevýhodou, ale velkým plusem.

Stránky

Přihlášení

Seznam galerií